nyheder

Ugeprogram 17. til 21.maj

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG
10.00

Udflugt

(indbudte)

 

 

10:30

Fælles gåtur

 

 

14:30

Sang og fortælling v/Chr.Foged

(1.etage)

 

10.45:

Stolegymnastik

(stueetagen)

 

 

 

 

14.30

Vi planter i drivhuset  

 

 

12.00-14.00

Forårsfest  

(udendørs)

 

 

 

 

15:00

Besøgshunden Telly

(terrassen)  

10:45:

Holdtræning

(3.etage)

 

10:30

Syng dig glad til klaver

(1.etage)

 

15:00

Oscar vinderen Druk vises på storskærm

(3.etage)  

10:30

Menugruppe

(1.etage)  

 

 

 

14:30

Hygge i strikkeklubben

(1.etage)

 

Ugeprogram 10.-14. maj

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG
10.00

Udflugt

(indbudte)

 

 

10:30

Fælles gåtur

 

 

14:30

Samtalecafe

(1.etage)

 

10.45:

Stolegymnastik

(stueetagen)

 

 

 

 

10.30

Vi planter i drivhuset  

 

 

10.30:

Læsegruppe

(2.etage)

 

11.00-14.00

Jysk Tøjsalg

besøger Sifsgård

(1.etage)

 

 

15:00

Besøgshunden Telly

(terrassen)  

 

 

 

 

 

KR.HIMMELFARTSDAG  

10:30

Erindringsspil

(stueetagen)  

 

 

 

15.00:

Kom og syng med ”Glemmer du så husker jeg”

(1.etage)

 

Ugeprogram 3.-7. maj

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG
10.30:

Samtalecafe´

(1.etage)

 

 

 

 

15.00:

Sang og fortælling v/Chr.Foged

(1.etage)

10.45:

Stolegymnastik

(stueetagen)

 

 

 

 

15.00

Koncert med The Mumes

(udendørs)

 

 

10.30:

Læsegruppe

(2.etage)

 

 

 

 

14:00

Gudstjeneste

(3. etage)  

 

10.45:

Holdtræning

(3.etage)

10.30:

Syng dig glad

(1.etage)

14.30:

Udendørs hygge i drivhuset og med besøgshunden Telly.

10:30

Fælles gåtur

 

 

 

 

 

14:30

Musikalsk underholdning ved Bjarke Møller

(terrassen)

 

Ugeprogram 26.-30. april

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG
10.30:

Fælles gåtur

 

 

 

 

15.00:

Sang og fortælling v/Chr.Foged

(1.etage)

10.45:

Stolegymnastik

(stueetagen)

10.30:

Syng dig glad til klaver

(1.etage)

14.30:

Der plantes i drivhuset

10.30:

Samtalecafe

(1.etage)

 

 

14:30

Musikalsk underholdning ved Bjarke Møller

(udendørs)

 

10.45:

Holdtræning

(3.etage)

 

12.00

Pandekagefest

 

 

 

STORE

BEDEDAG

 

 

15.00:

Kom og syng med ”Glemmer du så husker jeg”

(1.etage)

 

Ugeprogram 19.-23. april

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG
10.30:

Fælles gåtur

 

10.30:

Kaffe og hygge i strikkeklubben

(1.etage)

10.45:

Stolegymnastik

(stueetagen)

 

 

10.30:

Fælles gåtur med besøgshund fra
Trygfonden

 

 

 

 

10.30:

Samtalecafe

(1.etage)

 

 

 

10.45:

Holdtræning

(3.etage)

10.30

Aktivitet i drivhuset
14.30:

Spøgelseshistorier fra Århus (3.etage)

10.30:

Erindringsdans

(1.etage)

 

 

 

 

14.30:

Musik ved
Bjarke Møller

(terrassen)

 

 

 

Ugeprogram 15.-19. marts

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG
10.30:

Samtalecafè

(1.etage)

 

 

 

15.00:

Sang og fortælling v/Chr.Foged

(1.etage)

10.45:

Stolegymnastik

(1.etage)

 

10.30:

Fælles gåtur

 

10.30:

Samtale om: ”Krigens sidste stemmer”

(1.etage)

 

 

10.45:

Holdtræning

(3.etage)

 

10.30:

Hygge i strikkeklubben

(1.etage)

 

 

 

10.30:

Kom og dans dig glad

(1.etage)

 

 

15.00:

Kom og syng med ”Glemmer du så husker jeg…..”

(1.etage)

Ugeprogram 8.-12. marts

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG
10.30:

Erindringsdans

(1.etage)

 

 

 

 

14.30:

Sang og fortælling v/Chr.Foged

(1.etage)

10.30:

Fælles gåtur

 

 

10.45:

Stolegymnastik

(3.etage)

 

 

 

10.30:

Samtalecafè

(1.etage)

 

 

10.30:

Fælles gåtur

 

 

10.45:

Holdtræning

(3.etage)

 

 

 

 

 

 

14.00:

Hygge i strikkeklubben

(1.etage)